DSF Jylland

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
DSF Jylland

Tidligere tilmelding til lv. II matches i Dall

I 2020 kører vi et forsøg med at åbne for tilmeldingen til vores Dall IPSC Open en uge før vi plejer. Det betyder bl.a. at tilmeldingen til Dall IPSC Open 1, som afholdes 25. januar, åbner mandag d. 13. januar kl. 20.

 

Planlagte jyske IPSC stævner 2020

Her er ugerne for de jyske IPSC lv. II stævner som er planlagt per 9/12. De kommer i kalenderen på DSF inden længe.

Planlagte matches
Ugenr Match
4 DIO1
9 DIO2
12 DIO3
16 DIO4
21 DIO5
25 DIO6
28 DIO7
38 DIO8
42 DIO9
47 DIO10
49 X-Match
 

X-Match Steel 2019

Her er resultaterne fra Steel Challenge delen af X-Match

 

 

Match Results - By Division


Iron Sight Revolver
FinalNameUSPSA#ClassDivisionTime1: Speed Option2: 5 To Go
1 toft, kristian 2027 U ISR 41.56 21.58 19.98

Iron Sight Pistol
FinalNameUSPSA#ClassDivisionTime1: Speed Option2: 5 To Go
1 Klausen, Stevan 853 U LTD 39.04 19.16 19.88
2 birk, christian 527 U LTD 42.74 20.67 22.07
3 Andersen, Dan 744 U LTD 44.32 21.70 22.62
4 toft, kristian 2027 U LTD 45.03 23.60 21.43
5 Hougaard, Gert 745 U LTD 46.78 23.99 22.79
6 Engelbreth, Zean 656 U LTD 46.96 25.01 21.95
7 Bach, lars 945 U LTD 47.28 24.44 22.84
8 Ammentorp, Kenneth 893 U LTD 48.42 26.73 21.69
9 Mathiasen, Lars dyhrmann 2144 U LTD 49.50 24.80 24.70
10 Rasmussen, Erik 37 U LTD 49.84 26.11 23.73
11 Eskildsen, Jesper 2081 U LTD 50.41 21.76 28.65
12 Rittig, Claus 79 U LTD 52.47 23.74 28.73
13 Kjeldsen, Claus 388 U LTD 53.08 24.75 28.33
14 Sonne, Martin 2074 U LTD 58.71 25.45 33.26
15 Glantz-Jørgensen, Frantz 2168 U LTD 59.58 25.88 33.70
16 Larsen, Hans 704 U LTD 61.28 34.61 26.67
17 Husman, Carsten U LTD 65.66 32.82 32.84
18 Olesen, Lars 706 U LTD 67.57 30.84 36.73
19 Jensen, Niels C 973 U LTD 76.62 39.42 37.20
20 Nielsen, Ronni keldgaard 2150 U LTD - - 34.80
21 (DQ) Thodberg, Rikke 2162 U LTD - - -

Open
FinalNameUSPSA#ClassDivisionTime1: Speed Option2: 5 To Go
1 Nielsen, Henrik F. 10 U OPN 31.63 16.56 15.07
2 Fischer, Stefan 659 U OPN 35.03 18.45 16.58
3 Arnfast, Jens 205 U OPN 37.42 18.92 18.50
4 Rasmussen, Erik 37 U OPN 37.44 18.26 19.18
5 Varmdal, Rasmus Milling 849 U OPN 38.24 17.74 20.50
6 toft, kristian 2027 U OPN 38.46 17.86 20.60
7 Jensen, Kim Stephan Juul U OPN 40.45 19.22 21.23
8 Thorsager, Ole 490 U OPN 42.67 19.78 22.89
9 Christensen, Henrik 925 U OPN 62.94 28.05 34.89
10 Bruun, Mikael 2147 U OPN 65.68 36.64 29.04
11 svendsen, kb 57 U OPN - - 81.88

Production
FinalNameUSPSA#ClassDivisionTime1: Speed Option2: 5 To Go
1 Andersen, Mads 195 U PROD 35.85 18.71 17.14
2 Pedersen, Mikkel Sloth 852 U PROD 40.00 17.22 22.78
3 Andersen, Christian Bonde 778 U PROD 41.78 21.31 20.47
4 Madsen, Bo Stampe 200 U PROD 43.69 18.36 25.33
5 Johansen, Anders 471 U PROD 53.70 27.82 25.88
6 Lüneborg, Anders 359 U PROD 65.23 28.43 36.80
7 Jakobsen, Mikael 44 U PROD 65.66 38.14 27.52
8 Rønnow, Rasmus 975 U PROD 68.85 31.14 37.71
9 Jensen, Morten M. R. 992 U PROD 72.04 29.51 42.53
10 Jørgensen, Ib Steen 1030 U PROD 72.60 37.21 35.39
11 Kjær, Vivi 974 U PROD 110.86 64.58 46.28
12 Jensen, Mark D 1032 U PROD - 87.26 -

Rimfire Pistol, Iron Sights
FinalNameUSPSA#ClassDivisionTime1: Speed Option2: 5 To Go
1 Mathiasen, Lars dyhrmann 2144 U RFPI 46.86 24.54 22.32
2 Glantz-Jørgensen, Frantz 2168 U RFPI 48.47 25.09 23.38

Rimfire Pistol, Open
FinalNameUSPSA#ClassDivisionTime1: Speed Option2: 5 To Go
1 Rasmussen, Erik 37 U RFPO 30.06 15.83 14.23
2 Eskildsen, Jesper 2081 U RFPO 38.52 18.36 20.16
3 Sonne, Martin 2074 U RFPO 51.80 25.90 25.90

 


Match Results - Combined


Combined
FinalNameUSPSA#ClassDivisionTime1: Speed Option2: 5 To Go
1 Rasmussen, Erik 37 U RFPO 30.06 15.83 14.23
2 Nielsen, Henrik F. 10 U OPN 31.63 16.56 15.07
3 Fischer, Stefan 659 U OPN 35.03 18.45 16.58
4 Andersen, Mads 195 U PROD 35.85 18.71 17.14
5 Arnfast, Jens 205 U OPN 37.42 18.92 18.50
6 Rasmussen, Erik 37 U OPN 37.44 18.26 19.18
7 Varmdal, Rasmus Milling 849 U OPN 38.24 17.74 20.50
8 toft, kristian 2027 U OPN 38.46 17.86 20.60
9 Eskildsen, Jesper 2081 U RFPO 38.52 18.36 20.16
10 Klausen, Stevan 853 U LTD 39.04 19.16 19.88
11 Pedersen, Mikkel Sloth 852 U PROD 40.00 17.22 22.78
12 Jensen, Kim Stephan Juul U OPN 40.45 19.22 21.23
13 toft, kristian 2027 U ISR 41.56 21.58 19.98
14 Andersen, Christian Bonde 778 U PROD 41.78 21.31 20.47
15 Thorsager, Ole 490 U OPN 42.67 19.78 22.89
16 birk, christian 527 U LTD 42.74 20.67 22.07
17 Madsen, Bo Stampe 200 U PROD 43.69 18.36 25.33
18 Andersen, Dan 744 U LTD 44.32 21.70 22.62
19 toft, kristian 2027 U LTD 45.03 23.60 21.43
20 Hougaard, Gert 745 U LTD 46.78 23.99 22.79
21 Mathiasen, Lars dyhrmann 2144 U RFPI 46.86 24.54 22.32
22 Engelbreth, Zean 656 U LTD 46.96 25.01 21.95
23 Bach, lars 945 U LTD 47.28 24.44 22.84
24 Ammentorp, Kenneth 893 U LTD 48.42 26.73 21.69
25 Glantz-Jørgensen, Frantz 2168 U RFPI 48.47 25.09 23.38
26 Mathiasen, Lars dyhrmann 2144 U LTD 49.50 24.80 24.70
27 Rasmussen, Erik 37 U LTD 49.84 26.11 23.73
28 Eskildsen, Jesper 2081 U LTD 50.41 21.76 28.65
29 Sonne, Martin 2074 U RFPO 51.80 25.90 25.90
30 Rittig, Claus 79 U LTD 52.47 23.74 28.73
31 Kjeldsen, Claus 388 U LTD 53.08 24.75 28.33
32 Johansen, Anders 471 U PROD 53.70 27.82 25.88
33 Sonne, Martin 2074 U LTD 58.71 25.45 33.26
34 Glantz-Jørgensen, Frantz 2168 U LTD 59.58 25.88 33.70
35 Larsen, Hans 704 U LTD 61.28 34.61 26.67
36 Christensen, Henrik 925 U OPN 62.94 28.05 34.89
37 Lüneborg, Anders 359 U PROD 65.23 28.43 36.80
38 Jakobsen, Mikael 44 U PROD 65.66 38.14 27.52
39 Husman, Carsten U LTD 65.66 32.82 32.84
40 Bruun, Mikael 2147 U OPN 65.68 36.64 29.04
41 Olesen, Lars 706 U LTD 67.57 30.84 36.73
42 Rønnow, Rasmus 975 U PROD 68.85 31.14 37.71
43 Jensen, Morten M. R. 992 U PROD 72.04 29.51 42.53
44 Jørgensen, Ib Steen 1030 U PROD 72.60 37.21 35.39
45 Jensen, Niels C 973 U LTD 76.62 39.42 37.20
46 Kjær, Vivi 974 U PROD 110.86 64.58 46.28
47 Nielsen, Ronni keldgaard 2150 U LTD - - 34.80
48 svendsen, kb 57 U OPN - - 81.88
49 Jensen, Mark D 1032 U PROD - 87.26 -
50 (DQ) Thodberg, Rikke 2162 U LTD - - -
 

Resultater, Dall X-Match IPSC, 7/12

Her er resultaterne for Dall X-Match IPSC, 7/12.

Stages

Overall

Resultaterne er også lagt ind i IPSC resultatbasen på dsf.dk.

Alle i en division: Stages

Alle i en division: Overall

Senest opdateret: Lørdag, 07. december 2019 19:09
 

Dall X-Match Steel

Der er Steel Challenge match i Dall, lørdag den 7/12, med 2 stages.

DSF Jylland giver match fee, men tag en pakke med til pakkespil efter matchen (pris ca. 50,-)

Største kaliber til Steel Challenge match er .38

Man kan deltage i følgende divisioner:

  • Standard (ISP)
  • Revolver Standard (ISR)
  • Open (OPN)
  • Production (PROD)
  • .22 Standard (RFPI)
  • .22 Open (RFPO)
Vælg din primære division, når du melder dig til (for RFPI og RFPO, vælg hhv. Standard/Open, og skriv i bemærkninger at din primære division er rimfire)
Skriv øvrige divisioner (1, måske 2) du ønsker at skyde  i bemærkningsfeltet. Hvis du også skyder IPSC stævnet er det ikke sikkert du kan nå at skyde mere end 1 division.

Banerne bygges så første skud falder kl. 09:30, mødetid 08:15 - be there!

Tilmelding foregår via online tilmelding, som åbner mandag 2/12 kl. 21:00

Liste over tilmeldte deltagere kan ses her.

 

Tilmelding lukker d. 5/12 kl. 23:59. Hvis matchen bliver udsolgt placeres tilmeldinger på en venteliste. I vil modtage en bekræftelse pr. email på jeres tilmelding. I mailen er links til at melde fra matchen, hvis I skulle blive forhindret.

Læs mere…
 


Side 1 ud af 70